Lezecké tréninky

Tréninky

pondělí
17:30 – 19:00
19:00 – 20:30

Po domluvě je možné udělat tréninky pro mladší 7 let od 16:30 do 17:30.

Za pěkného počasí se leze na Gutovce,
předpověď počasí dostanete vždy ráno v den lezení emailem

Lezení je jeden z prvních pohybů, které se děti v rámci vývoje v několika měsících naučí. Na umělých stěnách a skalních masívech se lezení odehrává už ne v horizontálním, ale vertikálním směru. Pohybový vzor je ale velice podobný a na původní lezení přirozeně navazuje.

Během tréninků se děti učí techniku správného lezení, tak aby lezení bylo efektivní a bezpečné. Také se učí různé uzly a lanové techniky používané v horolezectví, které ale mají využití i v běžném životě a v aplikaci během záchranných akcí na skalách i na volné vodě. Tréninky se snažíme spestřit různým zaměřením jednotlivých lekcí a dalšími aktivitami, které se k lezení a jeho formám vztahují. Příkladem mohou být jednolanové techniky, techniky slaňování s různými pomůckami či ochutnávky vícedélkoveho lezení. Samozřejmostí je rozcvičení, protažení, posilování tělesných partií, pro pohyb na stěně důležitých a zlepšování celkové kondice.

Lezení rozvíjejí koordinační a silové schopnosti dětí, jejich obratnost i vzájemnou spolupráci. Vzhledem k tomu, že lezení je svým způsobem týmový sport a děti se navzájem na stěně jistí, musí spolupracovat a rozvíjet i komunikační schopnosti.

Přijímáme zkušenější lezce i úplné začátečníky od sedmi let. V případě, že by měl zájem někdo mladší, lze se individuálně domluvit. Lezeme za hezkého počasí na venkovní stěně v areálu Gutovka ve Strašnicích a v zimním období a při špatném počasí na stěně Free solo poblíž autobusové zastávky Donovalská.

Lezecké tréninky probíhají v pondělí, středu a čtvrtek. Mladší lezci (přibližně do 11 let) trénují od 17:30 do 19:00 a starší lezci od 19:00 do 20:30. Tréninky začínají v říjnu.

Po mnoha letech fungování naší skupiny jsme v roce 2013 otevřeli i lezecký kroužek. Lezení je určeno jak pro děti z bazénu, tak i těm které voda zas tak moc nebere. Protože máme omezený počet dětí na jedno lezení, tak si dovolujeme ze zájemců také patřičně vybírat.

Budeme se těšit na viděnou na stěně 🙂

Přihláška

Formulář přihlášky na lezení

Kontakt

Markéta Dostálová – marketa.dostalova@vzs-praha15.cz