Bazénové tréninky v Hostivaři

Místo

Bazén SCUK v Hostivaři, Bruslařská 10, Praha 10

Tréninky

pátek – 16:00 – 18:00

neděle – 17:30 – 19:30

 

Náš obor skýtá velmi mnoho možností, které ve vodě můžeme trénovat. Nabízíme dětem možnost naučit se i o něco víc, než pouze klasické plavání. Na to, aby se kdokoliv mohl stát vodním záchranářem, musí být ve vodě jako doma, to znamená, že by měl být vynikajícím plavcem, což mu dá lepší podmínky pomáhat ostatním. Tudíž nedílnou součástí přípravy vodního záchranáře je plavecký trénink, zdokonalování všech plaveckých způsobů a také další přímo záchranářské činnosti, mezi které patří například nádechové plavání pod vodou, tažení tonoucího, techniky narovnání tonoucího či záchrana pomocí házecích záchranných pomůcek. Děti u nás mají možnost naučit se i poskytování laické první pomoci. V rámci jednorázových akcí se děti naučí i ovládání plavidel na tekoucí vodě či plachtění na volné vodě.

Naše skupina má i mezinárodní úspěchy ve vodním záchranném sportu, ve kterém mají děti možnost soutěžit, a pravidelně objíždíme závody po celé republice.

Vodní záchranná služba nabízí velký prostor rozvoje dětí a není nutně zaměřena pouze na závodní výkony. Je zaměřena především na všestrannost, užitečnost a naše aktivity jsou často i neobvyklé a zábavné. Smyslem naší činnosti je především to, aby děti uměly v případě potřeby pomoct postiženým nejen na vodě, ale i na suchu. Pro ty nejlepší je zde možnost závodit ve vodním záchranném sportu. Přijímáme děti od 8 do 18ti let a dle našeho vzdělávacího plánu mají možnost získávat nejdříve dětské kvalifikace Mladý záchranář. Po nabytí plnoletosti by neměly mít problém získat kvalifikaci Záchranář III – Plavčík, který je opravňuje k práci na bazénech v pozici plavčíka a také po dalších školeních službu na vodní ploše. Přípravu na kvalifikaci ZIII nabízíme pro naše členy za výhodnějších podmínek a mají možnost tuto kvalifikaci získat přímo u naší skupiny.

Nové zájemce vybíráme dle jejich dovedností ve vodě a dle našich volných kapacit, orientačně hodnotíme zvládnutí základních plaveckých způsobů (prsa, kraul, znak) podle věku dětí a dále jak se umí pohybovat pod vodou (stěžejní část je vydechnutí pod vodou).

Trénink je dvouhodinový a není možné přijmout děti pouze na jeden den. Trénink je rozdělený na více částí, z počátku tréninku je plavecká příprava ke konci techniky záchrany, či jiná cvičení ve vodě.

Kontakt

Lenka Kordíková – lenka.kordikova@vzs-praha15.cz

Provoz a fungování oddílu v Hostivaři podporují v rámci grantů hl.m.Praha a MČ Praha 15.