Jednorázové akce

Pro naše členy pořádáme každoročně jednorázové akce, které se snažíme tematicky přiblížit k činnosti Vodní záchranné služby ČČK.

Splutí některé z českých řek – pravidelně začátkem června pořádáme splutí některé z českých řek, dle dovedností dětí jedeme na kánoích, kajacích či raftech. Tento typ akcí slouží dětem k seznámení se s ovládáním plavidel na tekoucí vodě.

Výcvik na divoké vodě – pro starší členy skupiny (od 15ti let) pořádáme výcvik na slalomovém kanále, kde se učí ovládat plavidla na divoké vodě, většinou jezdíme na kanál do Českého Vrbného, kde jsou ideální podmínky pro trénink. Děti si vyzkouší ovládání kánoí, kajaků v silnějším proudu, přejezdy proudu či nájezdy a také ovládání raftů v kanále. Součástí tohoto výcviku je i záchrana tonoucích z tekoucí vody.

Plachetní výcvik – děti se snažíme naučit i základům plachtění. Každý vodní záchranář by měl mít povědomí o nebezpečí spojeným s tímto sportem a také by měl umět ovládat jakékoliv plavidlo, proto se snažíme zapojit i tuto část do našeho programu.

Letní soustředění – je zaměřené především na aktivity, které nemůžeme natrénovat na bazénu. Jeho součástí jsou simulované záchranné akce, kdy si děti vyzkouší postupy v různých situacích. Dále si osvojí ovládání plavidel na klidné vodě, dostanou si i k motorovým člunům, které každý vodní záchranář používá velmi často.